• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مدرک CIMA

معتبرترین و شناخته شده ترین مدرک در زمینه حسابداری مدیریت در دنیای امروز به شمار می رود.

درباره مدرک CIMA

مدرک حرفه ای موسسه انگلیسی حسابداران مدیریت خبره (Chartered Institute of Management Acountants)، به عنوان معتبرترین و شناخته شده ترین مدرک در زمینه حسابداری مدیریت در دنیای امروز به شمار می رود. این موسسه در حال حاضر حدود ۲۰۳ هزارعضو و دانشجو در سراسر دنیا در بیش از ۱۷۰ کشور دارد. این موسسه با قدمتی حدود ۹۰ سال نقش برجسته ای در تربیت نیروی متخصص و برجسته در حوزه حسابداری مدیریت را داراست. این موسسه در حال حاضر در بیش از ۵۰ کشور دارای دفاتر رسمی و همچنین دفاتر آموزشی مورد تایید است.

حسابداری مدیریت، خواستگاه، تحلیل، ارتباط و استفاده اطلاعات مالی و غیر مالی برای ایجاد و حفظ ارزش برای سازمان می باشد. در واقع این تخصص با تلفیق علوم مختلف مانند حسابداری، مالی و مدیریت با مهارتهای کسب و کار باعث ایجاد ارزش برای سازمان شما می شود. حسابداری مدیریت از تمامی اطلاعات و نه تنها اطلاعات مالی، استفاده کرده تا سازمان شما را به موفقیت نزدیک تر کند. باید توجه داشت حسابداری مدیریت را نباید با حسابداری مالی یکسان در نظر گرفت چراکه گستره افق و استفاده از اطلاعات و تصمیمات آن فراتر از حسابداری و مالی است.

 

چرا مدرک CIMA را انتخاب کنم؟

در این فیلم با دلایلی که مدرک CIMA را از سایر مدارک حرفه ای متمایز می کند آشنا می شوید:

 

آزمون CIMA

برای کسب مدرک حسابدار مدیریت خبره و عضویت در این موسسه، راهی نسبتا طولانی در پیش است. این مدرک در ۴ سطح و هر سطح حاوی ۳ یا ۴ آزمون مجزا بوده ولی در هر سطح، ترتیب آزمونها اهمیت ندارد. چارت کلی آزمونها را در شکل زیر می توانید مشاهده کنید.

در فیلم زیر می توانید بیشتر با مراحل مخلف این مدرک آشنا شوید:

 

 

 

preloader