• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مدرک CIA

این مدرک شناخته شده ترین مدرک بین المللی در حوزه حسابرسی داخلی می باشد.

درباره مدرک CIA

گواهی نامه حسابرس داخلی قسم خورده (Certified Internal Auditor) با قدمتی بیش از ۴۰ سال بدون شک شناخته شده ترین و تنها پرچم دار مدارک بین المللی در حوزه حسابرسی داخلی می باشد که توسط موسسه The Institute of Internal Auditors طراحی و اعطا می گردد. آزمون این مدرک حرفه ای در شهرهای بزرگ بسیاری و به زبانهای مختلفی برگزار می گردد که هزینه های مربوطه نیز متناسبا متفاوت می باشد.

   

  چرا مدرک CIA را انتخاب کنم؟

  • قرارگیری در جمع ۱۸۰ هزار عضو موسسه IIA در ۱۹۰ کشور. هرچند بر خلاف اکثر آزمونها برای اخذ مدرک نیازی به عضویت نیست، ولی اکثر داوطلبان برای استفاده از مزایای ارتباطی و دسترسی به آخرین دستاوردها و تغییرات در این حوزه اقدام به عضویت می کنند.
  • افزابش اعتبار و احترام حرفه ای در سازمان مورد فعالیت.
  • افزایش درآمد چشمگیر
  • انعطاف پذیری الزامات آزمون
  • آزمون ساده تر نسبت به سایر آزمونها مانند CFA و CPA.

    

   درباره آزمون CIA

   آزمون CIA مانند اکثر آزمونهای حرفه ای حوزه حسابداری مانند CPA و CMA، صد در صد بصورت کامپیوتری و آنلاین برگزار می گردد که داوطلبان می توانند از بین بیش از ۵۰۰ مرکز آزمون Pearson VUE محل آزمون خود را در سراسر دنیا انتخاب کنند. ثبت نام و پیگیری وصعیت داوطلبان توسط سیستم مدیریتی به نام CCMS انجام می پذیرد.

   آزمون CIA، با زبانهایی مانند انگلیسی، عربی، چینی، فرانسه، آلمانی، عبری، ایتالیایی، کره ای، ژاپنی، ترکی استانبولی و … در بیش از ۳۰ کشور برگزار می گردد.

    محتوای آزمون CIA

    آزمون CIA شامل یه بخش می باشد:

    بخش اول: مقدمات حسابرسی داخلی
    بخش دوم: حسابرسی داخلی در عمل
    بخش سوم: عناصر دانش حسابرسی داخلی

    توجه داشته باشید که الزامی به گذراندن همه بخشها نیست و با توجه به دستور العمل و الزامات آزمون می توان از برخی معافیتها استفاده کرد.

     

     

     

     

     

preloader