• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

درباره ما

مرکز تخصصی آموزش و آمادگی آزمون CFA، آزمون های تحلیل گری مالی و بازار سرمایه (Iran CFA)

هدف

لزوم آشنایی با مباحث مالی و استفاده از تحلیلهای مرتبط هرچند ساده، در دنیای امروز بر هیچ کس پوشیده نیست و هر چه موقعیتی که در آن قرار داریم حساس تر باشد، نیاز به این دسته اطلاعات به صورت فزاینده افزایش می یابد. البته باید به این نکته توجه داشت که تعریف این موقعیت، کلی است و می تواند شامل بحران مالی، دوره پیشرفت مالی و … گردد.
در همین راستا، از انجاییکه هزینه شرکت در آزمونهای بین المللی در زمینه مالی و کلاسهای مرتبط به خصوص CFA بسیار بالا بوده و نیاز به ضرف زمان زیادی نیز دارد، بر آن شدیم تا با کمک نیروی جوان و خلاق ایرانی و رهنمودهای اساتید فن، مجموعه ای در حد توان، کامل و درخور شما بزرگواران را در اختیار شما قرار گیرد.
در مجموعه IranCFA، بالغ بر 40 گیگا بایت اطلاعات و منابع این آزمون در هر سه سطح آن با دسترسی آزاد و رایگان در اختیار شما قرار گرفته که باعث افتخاراست اعلام داریم با گذشت تنها مدت کوتاهی از راه اندازی اولیه سرویسها در پاییز 94، بالغ بر 6 ترابایت دانلود از سایت انجام گرفته که این نشان از لطف و توجه شما همراهان گرامی دارد.
با این مقدمه، متاسفانه چند محدودیت بزرگ وجود دارد که بسیاری از افراد را حتی از بردن نام “تحلیل مالی” می هراساند، چه برسد به اینکه قرار باشد به زبانی غیر از زبان مادری راجع به آن بحث کنند یا پاسخی دهند. از مهمترین محدودیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضعف در ریاضیات پایه (که به نوعی مهمترین مورد می باشد)
  • مواجهه با مطالب بسیار گسترده و گاه بسیار عمیق در مباحث مالی
  • زبان تخصصی (چرا که دنیای امروز مالی همانند علم کامپیوتر فراتر از مرزهای جغرافیایی است)

لذا بر آن شدیم با رویکردی نوین در خصوص نگرش به مباحث آموزشی و استفاده از ابزارهایی استاندارد، حتی الامکان این گونه محدودیتها از میان برداشته و یا به حداقل برسد.

وبینارهای آموزشی مفهومی

علاوه بر محدودیت های اصلی فوق، محدودیت فرعی نیز وجود دارد که عموما در مورد توجه قرار نمی گیرد. همانطور که گفته شد دنیای مالی و کوچکتر از آن دنیای آزمونهای حرفه ای مالی از چندین مبحث مختلف و مستقل تشکیل شده اند. برای مثال در آزمون CFA، اطلاعات داوطلبان در ده و در آزمون اصول و تحلیلگری بازار سرمایه در هشت زمینه مختلف به چالش کشیده می شود و با توجه به اینکه کمتر دیده می شود داوطلبی قبل از شروع مطالعه برای آزمون اطلاع مناسبی در همه زمینه ها داشته باشد، مشکل ناخواسته اینجا به وجود می آید که طراحی و برنامه ریزی آموزشی در اکثر موسسات و نهادهای آموزشی، به دلیل حجم بسیار بالای مطالب و زمان اندک، سرعت آموزش برای کلیه دروس یکسان بوده و داوطلبی که در درسی پیش زمینه ای نداشته باشد، بخصوص مانند درسهایی مانند حسابداری یا اقتصاد که حجم مطالب بسیار بالا می باشد، قطعا نیاز زمان بسیار بیشتر دارد که با سرعت آموزش همخوانی ندارد.
وبینارهای آموزشی با هدف ایجاد بستر مناسب برای یادگیری، برای کسانی طراحی شده که پیش زمینه و پایه ضعیفی دارند یا به دنبال درک مفاهیم به جای حفظ کردن مطالب می باشند.

استراتژی آموزش

در بحث آموزش آزمون CFA که به زبان انگلیسی برگزار می شود، با فرض اینکه هیچ پیش زمینه ای در هیچ یک از ده زمینه آزمون وجود نداشته باشد، برای سرعت بیشتر در امر یادگیری طی مراحل زیر پیشنهاد می گردد:

  1. مطالعه و یادگیری مفاهیم از روی منابع فارسی (کتاب، فیلم آموزشی، …)
  2. مطالعه اولیه منبع اصلی آزمون CFA و یا منابع کمک آموزشی به زبان انگلیسی
  3. مطالعه تکمیلی و دوره مطالب از روی منابع فارسی
  4. دیدن فیلمهای آموزشی مرتبط به زبان انگلیسی
  5. مطالعه دقیق منبع اصلی آزمون CFA و یا منابع کمک آموزشی به زبان انگلیسی

در همین راستا سعی شده تا مجموعه مناسبی از کتابها و فیلمهای آموزشی شرکتهای معتبر در زمینه آموزش آزمون CFA بطور رایگان در اختیار داوطلبان گرامی قرار گیرد.

preloader