• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مدرک FRM

گواهی نامه مدیر ریسک مالی (FRM) به عنوان معتبرترین و شناخته شده ترین مدرک در زمینه مدیریت ریسک در دنیای امروز به شمار می رود.

درباره مدرک FRM

انجمن جهانی حرفه ای ریسک (GARP)، دروس و سرفصلهای  آموزشی برای مدیران ریسک مالی (Financial Risk Manager- FRM) را برای فراهم سازی منبعی جامع برای علاقه مندان به اخذ مدرک FRM، تبیین کرده است. در فیلم کوتاه زیر بصورت اجمالی با GARP و اهداف آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

مدرک FRM، به عنوان یک مدرک بسیار معتبر بین المللی برای تعیین تواناییهای حرفه ای مدیران ریسک مالی به شمار می رود. اخذ این مدرک و تبدیل شدن به مدیر ریسک مالی شما را به عنوان کسی که در بحث ریسک مالی بسیار جدی و عمیق است، کاملا با دیگران متمایز می سازد. این مزیت رقابتی، شامل طیف گسترده ای از  مشاغل خدمات مالی از جمله: مدیر ریسک، معامله گر تحلیلگر، مدیر صندوق، حسابرس، توسعه دهنده و همچنین فروشنده می باشد. اینکه شما مشغول به کار بوده و یا در صدد ورود به دنیای کار هستید، مدرک FRM به عنوان ابزاری شتابدهنده و تقویت کننده در دستان شماست.

دانلود اهداف آموزشی و سرفصلهای آزمون ۲۰۱۷

در فیلم کوتاه زیر برنامه FRM توسط مدیر آموزشهای GARP معرفی شده است.

مزایای مدرک FRM

در فیلم زیر  برخی مزایای اخذ مدرک FRM را ملاحظه می فرمایید.

 

آزمون FRM

برنامه FRMدارای دو مرحله آزمون می باشد. سطح ۱، سطح ۲، که این آزمون ها تنها به زبان انگلیسی  و دو بار در سال و در ماههای می و نوامبر به طور همزمان در حدود ۹۰ مرکز در کل دنیا برگزار می شوند.

لازم به ذکر است که:

  • آزمونها بصورت چند گزینه ای و با قلم و کاغذ برگزار می گردند..
  • توالی گذراندن این آزمون ها باید رعایت شود.
  • آزمون ها تنها به زبان انگلیسی برگزار می گردند.

در فیلم زیر می توانید نکاتی مهم در خصوص آزمون FRM که توسط مدیر آموزشهای GARP ارائه شده را ملاحظه فرمایید.

 

محتوای برنامه FRM

FRM یک آزمون جامع بوده و انتظار دارد شما با طیف گسترده ای از مفاهیم و تکنیکهای مدیریت ریسک آشنا شوید. محتوای آموزشی برنامه CFA در سه سطح طراحی شده است که عبور از هر مرحله نیاز به موفقیت در آزمون حداکثر چهار ساعته دارد.

  • سطح ۱: که عموما صبح ها برکزار می گردد، تمرکز بر روی ابزار مورد استفاده در ریسک مالی همچون تحلیلهای کمی، مبانی مدیریت ریسک، بازارها و محصولات مالی، ارزشگذاری و مدلهای ریسک دارد.
  • سطح ۲: که عموما عصر ها برکزار می گردد، تمرکز بر روی استفاده از ابزار مورد استفاده در ریسک مالی همچون مدیریت ریسک بازار، اعتباری و عملیاتی، مدیریت سرمایه گذاری دارد.

با توجه به برگزاری هر دو سطح در یک روز، امکان ارزیابی آزمون سطح دوم بدون قبولی در آزمون اول وجود ندارد.

preloader