• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کدام منبع را برای CFA انتخاب کنیم؟

انتخاب مناسبترین منبع کمک آموزشی مطمئن، یکی از دغدغه های داوطلبان آزمون CFA می باشد.

گذشته از نحوه دسترسی به منابع، انتخاب مناسب ترین منبع برای CFA یکی از موضوعات داغ در کلیه محافل این آزمون می باشد. هرچند موسسه CFA و اکثر اساتید مطالعه از کتب اصلی موسسه را پیشنهاد می کنند، ولی حجم بالای مطالب مخصوصا برای داوطلبان غیر انگلیسی زبان، مشکل بزرگی از نظر زمانی برای داوطلبان ایجاد می کند. از این رو موسسات و شرکتهای مختلفی، اقدام به تهیه منابع کمک آموزشی کاملی اعم از فیلم، کتاب، نمونه سوالات و … نموده اند.

موسسه CFA به عنوان متولی و هدایت گر این بازار (بازار آموزش)، اقدام به بررسی و تایید برخی از این موسسات نموده است. حدود ۲۵ موسسه معتبر در حوزه آموزش آنلاین بصورت بین المللی فعال هستند که در زیر می توانید لیست کامل آن را مشاهده فرمایید.

لیست تولیدکنندگان منابع مورد تایید موسسه CFA

در این بین، از لحاظ کیفیت و توانمندی می توان سه موسسه Fitch learning، kaplan Schweser و Wiley را با اختلاف زیاد از سایر موسسات، در رده بالای جدول قرار داد.

حال این سوال پیش می آید که آیا بین این سه موسسه می توان مقایسه ای داشت؟ پاسخ مثبت است.

برخی پارامترهای مهم را درجدول زیر می توانید مورد قضاوت قرار دهید.

۱- Schweser: بیشترین مارکت را در اختیار دارد و پکیج کاملی از سرویسها را در کلیه سطوح ارائه می دهد. تعداد آزمونهای ماک آن هم به طور قابل توجهی بیشتر از سایر رقبا می باشد. ولی از قیمت بسیار بالا، عدم دسترسی آزمایشی، دسترسی تنها برای یک دوره، عدم گارانتی و ضعف در فیلمهای آموزشی می توان به عنوان نقاط ضعف آن نام برد.

۲- Wiley: بدون شک بهترین فیلمهای آموزشی را می توان به آن نسبت داد. فیلمها در حدی مطالب را پوشش می دهند که بعضی اوقات برای کسانی که دانش مالی خوبی دارند نسبتا خسته کننده می شود. این مجموعه به شما گارانتی و دسترسی آزاد تا قبولی در آزمون را می دهد. از لحاظ قیمت هم مناسبترین قیمت را در بین رقبا داراست و در واقع نمی توان نمره ای منفی به آن داد.

۳- Fitch: فیلمهای آموزشی آن نسبت به Schweser بهتر است. نکته مهم برای داوطلبان این که اگر قبولی حاصل نگردد، هزینه پرداختی، مسترد خواهد شد. البته شاید این امر برای داوطلبات ایران کمی پیچیده باشد. در عوض کتب به اندازه کافی به عمق مطالب وارد نمی گردد.

با توجه به این مطالب و بررسی این مقایسه در سایتهای مختلف مشاهده می کنیم که بی شک انتخاب Wiley بهترین انتخاب مخصوصا برای داوطلبانی است که تسلط کافی بر روی مفاهیم نداشته و نیاز به آموزش از پایه می باشند.

نوشته: ظهیر برهمند

۰ پاسخ به "کدام منبع را برای CFA انتخاب کنیم؟"

ارسال یک پیغام

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

preloader