• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هوش مالی 5

داشتن کمی خرد کافی است تا این مطلب را تصدیق کنید که «باید راه رفتن را یاد بگیرید تا پس از آن بتوانید بدوید». این مطلب در مورد هوشیاری مالی نیز صادق است.

هوش مالی شماره ۵: ارتقاء آگاهی و هوشیاری مالی

 داشتن کمی خرد کافی است تا این مطلب را تصدیق کنید که «باید راه رفتن را یاد بگیرید تا پس از آن بتوانید بدوید». این مطلب در مورد هوشیاری مالی نیز صادق است. پیش از آنکه مردم بتوانند یاد بگیرند که چگونه سودهای فوق العاده ای از پول خود بدست اورند (هوش مالی شماره ۴. استفاده از پول به عنوان ابزار اهرم) باید راه رفتن را یاد بگیرند؛ به این معنا که اصول مقدماتی و بنیادی هوشیاری مالی را بیاموزند. یکی از دلایلی که اغلب مردم با هوش مالی شماره ۴ (استفاده از پول به عنوان ابزار اهرم) در کشمکش هستند این است که آنها یاد گرفته اند که پول خود را به «کارشناسان» مالی از قبیل موسسات مالی و یا مدیران صندوقهای سرمایه گذاری مشترک خود بسپارند. اشکال این کار این است که نمی توانید یاد بگیرید، قادر به افزایش هوشیاری مالی خود نخواهید بود و هرگز به یک کارشناس مالی برای خود تبدیل نمی شوید. چنانچه شخصی دیگری پول شما را مدیریت کند و مشکلات مالی شما را حل کند، می توانید هوشیاری مالی خود را افزایش دهید. در واقع شما به دیگران برای کاری که برای خودشان انجام می دهند و نه برای شما، پاداش می دهید!

چنانچه به صورت بنیادی از نظر اطلاعات مالی قوی باشید، در آن صورت  افزایش هوشیاری مالی برایتان بسیار آسان است. اما اگر هوش مالی شما ضعیف باشد، بنابراین اطلاعات مالی جدید می تواند گیج کننده بوده و ظاهرا بی ارزش باشد. آیا مثال من را مبنی بر اینکه نوابغ ریاضیات هم باید از یک جمع ساده 2+2 آغاز کنند، به خاطر دارید؟ یکی از فواید پرداختن به آموزش مالی به صورت تمام وقت، این است که با گذشت زمان شما به نحو بهتری قادر به درک اطلاعات مالی پیچیده تر خواهید بود، همچون ریاضیدانان که پس از سالها تمرین مسائل ریاضی قادر به حل معادلات پیچیده می شوند.اما در اینجا هم شما چیش از آنکه بتوانید بدوید باید راه رفتنرا یاد بگیرید.

(منبع: هوش مالی خود را افزایش دهید به نگارش رابرت کیوساکی و ترجمه سید محمد حسینی بهشتیان و امیر کامکار)

12 اکتبر 2015

۰ پاسخ به "هوش مالی 5"

ارسال یک پیغام

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

preloader