• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مدیریت به سبک ماهی Flower horn

این ماهی به شدت قلمرو طلب و پرخاشگر می باشد و با گونه های همنوع و غیر همنوع سازگار نبوده و باید به تنهایی نگهداری شود و صدمات جدی به گیاهان طبیعی داخل آکواریوم میزند.

مدیریت به سبک ماهی Flower horn

فلاور هورن یکی از زیباترین ماهیان گوشتخوار آب شیرین می باشد . این ماهی زیبا از خانواده ی سیچلاید (سیکلیده Cichlids) می باشد که به نوعی در دسته ی ماهیان هیبرید طبقه بندی می شود.

این ماهی به شدت قلمرو طلب و پرخاشگر می باشد و با گونه های همنوع و غیر همنوع سازگار نبوده و باید به تنهایی نگهداری شود و صدمات جدی به گیاهان طبیعی داخل آکواریوم میزند و مانند تمام سیچلاید های بزرگ فضای زیاد و مخفیگاه را دوست دارد.
اینها توضیحات مختصری در مورد یکی از زیباترین ماهیان آکواریومی میباشد.
اما تمام این مطالب بیان شد تا به این موضوع برسیم که متاسفانه ما هم در شرکتها و مجموعه ها مدیرانی داریم که مانند ماهی فلاور هورن می باشند.
این مدیران بسیار زیبا هستند و افکار زیبایی دارند اما به دلیل غرور مقام خود دارای روحیه پرخاشگری و جاه طلبی هستند و همیشه نگاه از بالا به پایین به تمام نفرات دارند.

این دسته از مدیران به خاطر این نوع رفتار همیشه از تیمهای کاری و کارهای تیمی خارج می شوند و خواسته یا نا خواسته کارها را بصورت انفرادی انجام می دهند و پرسنل پایین دستی یا هم رده همیشه به دنبال ضربه زدن و تلافی هستند ازین رو همیشه مجموعه هایی که از این مدیران در پستهای سازمانی خود استفاده می کنند دارای فضایی متشنج و عصبی هستند و اکثرا نفرات پایین دستی در حال تغییر هستند, زیرا قدرت تحمل این مدیران کار هرکسی نیست.
امیدوارم مدیران عامل شرکتها در رفتارهای سازمانی مدیران تابعه خود دقت و حساسیت بیشتری خرج نمایند و در صورت نیاز حتی از یک روانشناس بصورت دوره ای در سازمان خود استفاده نمایند.
یکی از راههای مهم در ایجاد انگیزه و وفادارسازی پرسنل رفتار مناسب و محترمانه مدیران است, پس یک راه موثر و بی هزینه مادی را به راحتی از دست ندهیم.

(نوشته: محمود همتی پور)

 

7 نوامبر 2015

۰ پاسخ به "مدیریت به سبک ماهی Flower horn"

ارسال یک پیغام

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

preloader