• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مدیریت به سبک ماهی Discus

مدیرانی داریم که مانند ماهی دیسکس هستند، یعنی دارای زیبایی های فکر و برنامه هستند اما جسور نیستند و شجاعت ندارند و این ترس به آنها ضربه و لطمه های جبران ناپذیری وارد میکند.

ماهی دیسکس
دیسکس یک ماهی گیاهخوار آب شیرین گرمسیری از راسته سوف‌ ماهی‌ سانان (Perciformes) خانواده سیکلیده (Cichlidae) و بومی منطقه رودخانه آمازون است که امروزه در آکواریوم‌های خانگی و عمومی با کاربرد زینتی نگهداری می‌شود. ظاهر قرص‌ مانند (دیسک مانند) این ماهی دلیل اصلی نامگذاری آن است.
دیسکس را شاه ماهی, ماهی‌های آب شیرین می خوانند. این ماهی در آکواریوم آرام، صلج جو و تا حدی ترسو است. دیسکس در حیات وحش به صورت گله‌ای زندگی کرده و این امر به ماهی آرامش خاصی می دهد، بنابر این باید حداقل در دسته‌های ۳ تایی نگهداری شود. این ماهی را نمی توان با هر ماهی آکواریمی نگهداری کرد .

این ماهی فوق العاده به تغییرات آب و دما حساس می باشد و در برابر ماهیان مهاجم و بازیگوش، بی دفاع است.
متاسفانه مدیرانی داریم که مانند دیسکس هستند، یعنی دارای زیبایی های فکر و برنامه هستند اما جسور نیستند و شجاعت ندارند و این ترس به آنها ضربه و لطمه های جبران ناپذیری وارد میکند. آنها بالاجبار و بعلت عدم راسخ بودن در تصمیم گیری تحت تاثیر حرفهای اطرافیان قرار میگیرند.
درست است که در چارت سازمانی به عنوان لیدر و رهبر هستند اما در عمل خود دنباله رو اطرافیانشان هستند و به عبارت مصطلح در فروش به راحتی ویزیت می شوند.
این مدیران با توجه به تحصیلات عالی و حضور در بسیاری کارگاهها و همایشهای علمی و تخصصی فقط ویترین زیبایی برای خود درست می کنند ولی سست بنیانی آنها دیر یا زود کار دست خود و مجموعه شان می دهد.
این مدیران از تغییرات به شدت فراری هستند و جرات تغییر رویه در عملکرد و برنامه و حتی نفرات خود ندارند و اگر فشاری از مدیران بالادست به آنها وارد نشود سالیان سال با یک روش فعالیت می کنند.

(به همت: محمود همتی پور)

 

9 نوامبر 2015

۰ پاسخ به "مدیریت به سبک ماهی Discus"

ارسال یک پیغام

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

preloader