• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ده عادت خوب درسی دانش آموزان موفق

سعی می کنند که در هر مرتبه بیش از حد مطالعه نکنند. اگر تلاش می کنید در هر مرتبه از مطالعه، مقدار خیلی زیادی درس بخوانید ، خسته خواهید شد و مطالعه تان خیلی مؤثر نخواهد بود...

۱- سعی می کنند که در هر مرتبه بیش از حد مطالعه نکنند. اگر تلاش می کنید در هر مرتبه از مطالعه، مقدار خیلی زیادی درس بخوانید ، خسته خواهید شد و مطالعه تان خیلی مؤثر نخواهد بود. کاری را که قرار است انجام دهید، به دوره های زمانی کوتاهتر پخش کنید. استفاده از استراحت های کوتاه در بین مطالعه انرژی ذهنی شما را برمی گرداند.

۲- زمان های ویژه ای را برای مطالعه برنامه ریزی کنید. زمان مطالعه، زمان هایی است که شما کارهای مربوط به درس تان را در آن زمان انجام می دهید. این کار می تواند کار بر روی یک مقاله یا پروژه و یا مطالعه برای یک امتحان باشد. زمان های خاصی در طول یک هفته را برای زمان مطالعه تان در نظر بگیرید.

۳- سعی کنید در هر روز در یک زمان یکسان مطالعه کنید. مطالعه کردن در زمان های یکسان در هر روز موجب می شود که عادتی برای شما ایجاد گردد که به امری عادی در زندگی شما تبدیل می شود. درست مثل خوردن و خوابیدن. وقتی که یک زمان مطالعه برنامه ریزی شده در روز فرا می رسد، شما از نظر ذهنی برای مطالعه آماده می شوید.

۴- اهداف خاصی را برای زمان های مطالعه شان تنظیم می کنند. اهداف به شما کمک می کنند که متمرکز باقی بمانید و پیشرفت تان را زیر نظر داشته باشید. به طور ساده تر بگوییم، نشستن برای مطالعه به خودی خود کم ارزش است. شما حتماً باید بدانید که در زمان مطالعه تان می خواهید چه کاری را تمام کنید.

۵- وقتی که برنامه می ریزند، مطالعه شان را شروع می کنند: شاید شما آغاز مطالعه را به خاطر این که تکلیف محوله را دوست ندارید یا فکر می کنید خیلی سخت است، به تعویق می اندازید. تأخیر در مطالعه طفره روی و تنبلی نام دارد. اگر شما به هر دلیلی از انجام مطالعه طفره می روید، هر وقت که لازم باشد کاری را بکنید، برایتان سخت می شود. احتمال دارد وقتی عجله می کنید تا زمانی را که به خاطر عدم شروع یک کار تلف کرده اید، جبران کنید، در انجام کارتان دچار خطا و بی احتیاطی می شوید.

۶- وقتی که می ببینند یک کار سخت است، آن را اول انجام می دهند: سخت ترین کار شما، بیشترین تلاش را نیاز دارد. کارتان را با سخت ترین تکلیف شروع کنید چرا که این زمان است که شما بیشترین انرژی ذهنی را دارید.

۷- قبل از آغاز یک تکلیف محوله، جزوه هایشان را مرور می کنند: مرور جزوه هایتان می تواند به شما کمک کند که تکلیفی را به صورت صحیح دارید انجام می دهید. همچنین ممکن است جزوه هایتان شامل مطالبی باشد که به شما در تکمیل تکالیفتان کمک خواهند کرد.

۸- به دوستانشان می گویند که در حین زمان مطالعه شان با آنها تماس نگیرند: اگر در حین زمان مطالعه تان، دوستانتان با شما تماس بگیرند، ۲ مشکل مطالعه ای برای شما پیش خواهد آمد. اول این که کارتان مقطوع (فاصله دار) می شود. برگشتن به کاری که داشته اید انجام می دادید، آسان نیست. دوم این که دوستانتان در مورد چیزی احتمالاً صحبت می کنند، که حواس شما را از آنچه که لازم است انجام دهید، پرت می کند. در این جا یک راه ساده وجود دارد. در زمان های مطالعه تان، موبایل تان را خاموش کنید.

۹- وقتی که می بینید با یک تکلیف دچار مشکل شده اند، با دانش آموز دیگری در این مورد صحبت می کنند: این همان جایی است که می گویند : « دوتا کله ، بهتر از یکی کار می کنه »

۱۰- در آخر هفته کارهای مدرسه شان را مرور می کنند. بله، آخر هفته ها باید اوقات خوشی باشد. اما زمانی هم برای انجام یک سری مرور وجود دارد این کار به شما کمک می کند، وقتی صبح شنبه هفته ی درسی دیگری آغاز می شود، آمادگی داشته باشید. این ۱۰ عادت مطالعه ای به شما در طول تحصیل تان می تواند کمک کند . مطمئن شوید که این ها ، عادات مطالعه ای شما شوند .

(منبع: دنیای اقتصاد)

17 اکتبر 2015

۰ پاسخ به "ده عادت خوب درسی دانش آموزان موفق"

ارسال یک پیغام

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

preloader